Страхувальниками можуть бути юридичними особи усіх форм власності та дієздатні громадяни.
Предметом страхування є майновий інтерес, Страхувальника, що не суперечать закону, пов'язаний з володінням, користуванням і розпорядженням засобами наземного транспорту (крім залізничного).
За договором страхування можуть бути застраховані
- легкові автомобілі, а також причепи до них;
- вантажні автомобілі та причепи до них;
- автобуси.
На страхування приймаються зареєстровані в Україні транспортні засоби або ті що підлягають державній реєстрації в порядку, передбаченому чинним законодавством України. Страхуванню підлягають справні автомобілі, які експлуатуються не більше 10 років.
Додатково може бути застраховано додаткове обладнання (обладнання і приладдя до транспортного засобу, що не входять в його заводську комплектацію згідно інструкції заводу-виготівника).
Страхові ризики:
- Угон, крадіжка (незаконне заволодіння застрахованим транспортним засобом із будь-якою метою);
- Протиправні дії третіх осіб (знищення, пошкодження застрахованого авто в цілому, знищення або викрадення його окремих частин, деталей, вузлів, механізмів, що входять до заводської комплектації);
- Дорожньо-транспортна пригода (зіткнення застрахованого транспортного засобу з рухомим або нерухомим об’єктом, наїзд на них (у т. ч. на споруди, тварин, перепони);
- Стихійне лихо – удар блискавки, каменепад, зсув ґрунту, завал гірською породою, лавина, град, ураган, падіння дерев, тощо;
- Пожежа або вибух (пожежа, вибух, самозаймання не пов’язані з протиправними діями третіх осіб);
- Напад тварин;
- Крадіжка, пошкодження або знищення додаткового обладнання і приладдя.
Розмір страхової суми визначається виходячи з дійсної вартості транспортного засобу та додаткового обладнання встановленого на ньому на день укладення договору страхування.
Розмір страхового платежу залежить від страхової суми і тарифу, який визначається на підставі:
- типу, марки, моделі транспортного засобу;
- страхових ризиків;
- стажу осіб, допущених до керування застрахованим ТЗ;
- строку дії договору страхування;
- умов сплати страхового платежу.
Договір страхування передбачає безумовну франшизу (частина збитку, яку Страховик не відшкодовує і яка у всіх випадках віднімається від суми страхового відшкодування.) за ризиком "Викрадення" у розмірі 10% від страхової суми, за іншими ризиками - 1% від страхової суми.
Розстрочка страхового платежу — можлива сплата частинами.
Строк дії договору страхування — від 1 місяця до 1 року.
Територія дії договору страхування — Україна.
Страхове відшкодування
Відшкодуванню підлягають прямі матеріальні збитки Страхувальника внаслідок пошкодження, втрати або знищення застрахованого транспортного засобу:
При пошкодженні транспортного засобу розмір страхового відшкодування визначається на підставі вартості відновлювального ремонту з урахуванням умов договору страхування.
Виплата страхового відшкодування може здійснюватися з урахуванням або без урахування зносу замінних деталей і частин.